300- річчя з дня народження Сковороди

     ЦЬОГО РОКУ 3 ГРУДНЯ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ 300-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФІЛОСОФА ТА ПЕДАГОГА ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ.
   Його вважають одним із найосвіченіших людей XVIII століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій.
      Сковорода був уособленням непокори: тихої, ввічливої, смиренної, інтелектуальної, але непокори!
Тому значною мірою він став предтечею усвідомленого прагнення тієї особистої та національної свободи, яку здобували українці вже у прийдешніх століттях, адже життєвий шлях мислителя засвідчив: людина може жити своє життя вільно та непідлегло навіть в умовах тиранічної імперії.
    Філософія Григорія Сковороди - це філософія ГІДНОСТІ  як основної засади життя. І люди на українському Майдані стояли саме за Гідність як основу особистого та суспільного життя. Тому цілком закономірно, що російські окупанти у безсилій люті у травні цього року розстріляли саме Музей Сковороди на Харківщині та місце його упокоєння: вони цілили ракетами у Сковороду як в уособлення нашої колективної української гідності.
     Однак у своєму невігластві їм не дано пізнати: Григорій Савич ось уже 300 років вільний. При житті і по ньому. Від народження й назавжди. Бо ж у цьому і є справжня суть його філософії: бути вільним.