НУШ

Нормативно-розпорядчі документи

 

Створюємо нове освітнє середовище      Наказ  № 283 від 23.03.2018 р.         Наказ № 137 від 13.02.2018 р.        Вимоги до шкільних меблів       Наказ № 1440 від 02.11.2017 р.                                                 

 

З досвіду роботи Нової української школи    Презентація "На шляху до успіху"           На допомогу учителю              Короткий словник термінів     

 

 

Наказ № 924 від 20.08.2018 року "Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі" Завантажити, додаток 1, додаток 2

 

 

Наказ № 923 від 20.08.2018 року "Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу  у Новій українській школі" Переглянути

 

 

Державний стандарт початкової освіти Завантажити

 

Наказ № 20 від 29.01.2018 року "Про організацію підготовки педагогічних працівників до роботи в умовах Нової української школи" Завантажити

Нова українська школа в дії

2019  РІК

Новоселицький НВК І-ІІІ ступенів

Тиждень "Літо" Першокласники зробили сьогодні дерево бажань на літо. Приємним відкриттям  стало те, що троє хоче літом ходити до школи!!! Це найкращий результат і оцінка нашої роботи!

Міжгірська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

      Цікаво пройшов для першокласників 1-А класу (вч. Лолин Н. І.) Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 тиждень «Світ рослин». Виконуючи різні завдання, учні в цікавій ігровій формі дізнавалися про царство рослин, відгадували загадки. Навчалися розрізняти овочі, фрукти, ягоди. Використовуючи улюблені шість цеглинок Лего класифікували рослини на дерева, кущі, трави. Та найзахоплюючим для них було спостерігати за розвитком рослин з насінини та вивчати їх будову, дізнаватись, що їм потрібно для росту та розвитку, доглядати за ними, вимірювати та порівнювати результати росту рослин за різних умов.

          

ДЕНЬ ФІНСЬКОЇ ОСВІТИ в м.Києві


        15 березня 2019 в місті Києві відбулася презентація проекту з підтримки Фінляндією реформи Нова українська школа. Це офіційний старт проекту «Learning together», в рамках Дня фінської освіти, що передбачає підтримку фінськими експертами розвитку української школи. 

      Учасниками заходу були представники з різних регіонів України. Команду із Закарпаття представляли шестеро освітян, серед яких і наша Казюк Р.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Міжгірської районної ради. Усіх було ознайомлено з планом реформування української системи освіти. Захід складався з пленарного засідання та двох сесій паралельних майстер класів.

       Також учасники мали змогу відвідати виставку сучасного шкільного обладнання. 

 

    

 

 

МІЖГІРСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 1 

 

    

 

 

 

СТРИГАЛЬНЯНСЬКИЙ  НВК І-ІІ ступенів

 

Тематичний тиждень - мої улюблені книги

      Ранкове коло з використанням цеглинок лего. Учні асоціюють кольори цеглинок з героями казок та складають башточку у відповідному порядку (відповідно до тексту вірша). Вони уявляють себе казковими героями та вітаються так, як привітався б цей герой.

        Гра "Чарівний мішечок"

     Учні об'єднуються в групи. Представники кожної групи по черзі витягують із мішечка книжку, розглядають її у групі та презентують, чим вона їм сподобалася. Учитель уточнює назву різновиду книжки та знайомить з іншими видами книжок.

 

      Вправа "Крісло автора" про улюблену книжку. Учні принесли улюблені книги поділилися враженнями про них, презентували учням  у класі, після цього разом з учителем оформили виставку.

 

  

 

                                                        

 

 

 ПРИСЛІПСЬКИЙ НВК І-ІІ ступенів

 

Тиждень 18. Світ професій

     Протягом даного тижня розглядалися такі теми :

1.Професії:що для кого? Професії:що для чого?

2.Професії минулого та майбутнього.

3.Творчі професії.

   Цілі тижня були такі:

  • розширювати уявлення про працю людей різних професій;
  • систематизувати знання здобувачів освіти про різні професії,зокрема й сучасні, відповідні трудові дії та вміння, знаряддя праці,матеріали та спецодяг;
  • розвивати пізнавальний інтерес до світу професій;
  • показати соціальну значущість праці кожної людини для розвитку особистості,країни;
  • виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій.

    Протягом тижня говорили про різновиди професій сьогодення та минулого,а також про творчі професії. Під час ранкового кола одні учні показували професію,а інші – відгадували.Також грали в різноманітні ігри: Шерлок Холмс», «Майбутнє і минуле», «Най-най…». Кожен учень створював малюнок «Моя майбутня професія». На уроках створювали лепбук,в якому є різні рубрики: назви професій,загадки про професії мами і тата, пазли, прислів'я та приказки. До кожної теми уроку були підібрані відеоролики. На уроці «Технології і дизайн» учні створювали капелюхи професій. Найбільше учні створили капелюхи лікарів,поліцейських та пожежника.

   Наприкінці тижня учні:

 

  • навчилися називати представників різноманітних професій;
  • розповідати,які інструменти та матеріали використовують представники різних професій;
  • розпізнавати найпопулярніші професії минулого та сучасності;
  • висловлювали свою думку щодо майбутнього вибору власної професії.

 

         

 

     

 

2018  РІК

Лозянський НВК І-ІІ ступенів

 

      Тема тижня: світ, який нас оточує

 

        На протязі тижня здобувачі освіти ознайомлювалися з природою навколо нас, формували уявлення про природу, її значенням для життя людини, ознайомлювались з живою і неживою природою і їх взаємозв’язком, розвивали вміння порівнювати предмети живої і неживої природи, доводили свою думку, описували і порівнювали природні об’єкти, вели спостереження за живою природою, виховували любов і дбайливе ставлення до природи.

 

 

 

 

МІЖГІРСЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 1

 

НУШ Тиждень «Космос» (1-А Кл. керівник Лолин. Н. І.)

 

 

      Тиждень був просто космічний, зоряний, непередбачуваний. Учні створювали макети ракет, малювали космонавтів, дізнавалися, що таке скафандр і навіщо вони у космосі, здійснювали віртуальну мандрівку Всесвітом, рахували планети Сонячної системи, вивчали їх назви. А ще дискутували чи може ніч наздогнати день і ще багато цікаво відкрили для себе маленькі першокласники.

 

        

 

 

МЕРЕШОРСЬКИЙ НВК І-ІІ СТУПЕНІВ

      Під час вивчення теми тижня «Професії» діти з задоволенням відгадували ілюстровані загадки про професії, малювали фігури – людей представників різних професій, розповідали про професії, які ми бачимо у повсякденному житті,  грали  в цікаві  ігри, які допомагали розповісти дітям про предмети, пов'язані  з  найпоширенішими професіями, та їх використання  під час  діяльності фахівців. 

Завданнями тринадцятого тижня було насамперед:

v     Викликати в учнів інтерес до професійної діяльності дорослих, показати її соціальну спрямованість, значення для людей;

v     Систематизувати знання дітей про різні професії, зокрема й сучасні, відповідні трудові дії та вміння, знаряддя праці, матеріали, спеціальний одяг.

v     Виховувати відповідальність, працьовитість, старанність, шанобливе ставлення до праці людей усіх професій.

v     Сприяти первинній професійній орієнтації дітей, формувати їхню готовність до творчої самореалізації.

v     Спонукати до висловлювання власних вражень у письмовому вигляді через «Щоденник вражень».

v     Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

На кінець тижня учні знають:

● назви різних професій;

● назви інструментів, якими послуговуються представники найпопулярніших професій;

● ким і де працюють батьки;

● професії минулого та казки, у яких ми дізнаємося про ці професії

       Також учні  вміють розпізнавати найпопулярніші професії,  фантазувати про професії майбутнього; висловлювати свою думку щодо майбутнього вибору власної професії.

         

 

 

Колочавський НВК І-ІІІ ступенів

 

      Чому йде дощ? Куди зникає дощова вода? Куди мчать річки? Як виникає веселка? Звідки береться сніг?  Кожного  першачка  (1-А класу) так кортіло отримати  відповіді!

Пригоди крапельки

 

Заочна мандрівка «Де живе вода?»

   

 

Ранкова зустріч

З роси й води! - бажаємо народу,

 

Який цінує й береже природу.

 

 

Дослід (Експеримент) «Вода чудовий розчинник»

 

  

Цікава розповідь про воду

 

 

 

А це наш лепбук  )))

 

  

 

 

Колочавський НВК І-ІІІ ступенів

     12 тиждень  НУШ, який має назву   « Пригоди крапельки» закінчився цікаво та ефективно в 1-Б класі Колочавського НВК I-IIIступенів.

     Ми навчилися відрізняти реальне та фантастичне;  мотивували  учнів до навчання,  проводили  експерименти  та дослідження; формували уявлення про процес кругообігу  та перетворення води.

 

     Перетворення твердого стану води у рідкий.

 

  

 

Дослідження властивості води.

 

 

Дослідження води під мікроскопом.

 

 

«Чарівна лабораторія».

 

Спосіб утворення похідних кольорів із основних.

 

 

 

Тематичний тиждень «Зимові ритми» у 1-Ґ класі

 Синевирської ЗОШ ступенів

         Цей тиждень виявився для наших першокласників дуже цікавим і веселим. Адже випав перший сніг, в повітрі закружляли  сніжинки, мороз заморозив калюжі. Під час ранкової зустрічі на подвір'ї діти з захопленням розповідали про власні враження, висловлювали судження про побачене.

          З великим задоволенням вирізували сніжинки на уроці «Мистецтва», а на «Дизайн і технології»  виконували аплікацію «Зима». Учні навчились працювати в парах, в групах,  дотримуватись безпечних правил роботи з  інструментами.

          На уроці математики з пазлів складали сніговика, а за допомогою сніжинок записували  цифри  і вирази, порівнювали  їх.

           На килимку учні виявляють бурхливу фантазію з LEGO.

           Багато позитивних емоцій  відчули  маленькі школярики.

 

      

 

   Цікаво та змістовно пройшов тиждень «Зимові ритми » і в 1-Б класі .Учні здійснили екскурсію в природу, вчилися спостерігати за змінами в живій та неживій природі,виготовили годівничку для птахів, створили мініатюру «Зима в сірниковій коробці».Тематичний тиждень додав учням нових знань,а різні цікаві форми роботи дозволили закріпити набуті вміння й навички.

 

      

 

 

Тематичний тиждень «Веселковий дивограй» у 1-А та 1-Б класі

Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів

      Завданням тематичного тижня є ознайомлення учнів із значенням води у природі, її властивостями та кругообігом. Самостійно перетворюючи пустелю в зелений оазис учні 1-А класу( класний керівник Шпілька О.І.) дізнались про те, що вода дає життя всьому живому на Землі. Вивчаючи властивості води маленькі нушівці відчули себе справжніми дослідниками. Їм самостійно вдалося з’ясувати властивості води.

      Учні 1-Б класу (класний керівник Бугина Л.М.) створили пам’ятку «Збережемо воду!», малювали заборонні знаки, створили лепбук «Природи Капітошки».Школярам було дуже цікаво подорожувати разом з крапелькою. В них залишилися позитивні емоції, незабутні враження.

      Для забезпечення мотивації навчальної діяльності учнів  у перших класах створено оптимальне освітнє середовище, яке забезпечує умови для організації роботи в парах, групах, проводити заняття не тільки за партами, а й на килимку, а також за межами класної кімнати та шкільного приміщення.

 

        

 

 

 

Міжгірська СЗОШ І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів  ім. А.Волошина

НУШ  ТЕМАТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ «МОДА»

       Неймовірно цікавим виявився для першокласників тематичний  тиждень «Мода». Метою даного тематичного тижня є організація навчальної діяльності так, щоб учні навчилися ділитися власними міркуваннями про те, що таке «мода» та «неповторність»; формування розуміння того, що кожна людина має право на вираження власної неповторності й не можна оцінювати людей за одягом; сприяння формуванню здорових й корисних звичок у дітей; навчання висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

         Під час ранкових зустрічей учні обмінювалися думками про те, що бути оригінальним та неповторним і виражати своє "Я" можна по-різному. Прослухавши та обговоривши цікаві життєві історії, дійшли висновку, що не варто оцінювати людей за їх одягом. Разом з  першокласниками ми встановили, що попри неповторність кожного, всі люди рівні, бо вони - люди.

           На уроках математики, використовуючи стрічки українського віночка, кольорові малюнки "моделей", ґудзики, учні навчилися складати та обчислювати вирази, порівнювати  числа.

       За допомогою цеглинок LEGO учні складали слова, що стосуються даної теми, вправлялися у їх вимові та читанні. За допомогою предметних малюнків першокласники навчились групувати одяг відповідно до сезону (за порами року). Розглядаючи ілюстрації, фотографії, діти ознайомились з професіями дизайнера, моделі, швачки та іншими, які пов'язані з модою.

Під час уроків фізкультури всі усвідомили важливість рухів та активної поведінки для себе та інших, вплив спорту та корисних звичок на здоров'я кожної людини.

         Учні навчились легко взаємодіяти у парах та групах для досягнення навчальних та ігрових цілей; дотримуватись безпечних принципів праці з інструментами та пристосуваннями під час виготовлення моделей із пластмасових ложок та кольорового паперу. І найголовніше, що першокласники зрозуміли: навчатися – це модно.

 

 

        

 

 

Міжгірська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

      Тиждень «Ігри» приніс маленьким школярам неймовірну радість. Першокласники знайомились з іграми, в які грали їх батьки, розповідали про свої улюблені ігри, та навіть з ЛЕГО моделювали дитячі розважальні центри їхньої мрії. А гра-руханка, яку діти виготовили учні самостійно з допомогою батьків викликала у них захоплення та багато позитивних емоцій.

          

 

 

Новоселицький НВК І-ІІІ ст.

 

      П’ятий тиждень нашого навчання мав тематичну назву «Осінь».

І географія нашого проживання (Міжгірський район Закарпатської області), і погода, і власне сама природа позитивно сприяли активному вивченню і дослідженню всіх питань і завдань даного тижня. Бо більшість  дослідницьких / проблемних запитань)

● Як впізнати осінь?

● Як живуть рослини восени?

● Як живуть тварини восени?

 ● Що нам дарує осінь?/ Чому осінь називають щедрою?) ми з учнями спостерігали, бачили, торкались, відчували в самій природі, а не в класному приміщенні. Головне було їм пояснити, що на двір ми йдемо не тільки гратися, як це було у дитсадочку, а й досліджувати, спостерігати і т.д. Тому із завданнями п’ятого тижня в більшості справилися.

     Ми вчилися спостерігати за сезонними змінами в живій та неживій природі восени, ознайомилися з мистецькими творами про осінь і власноруч виготовляли аплікації з природного матеріалу,малювали осіннє дерево,кожен створив свій лепбук. Ми формували вміння сприймати красу справжньої живої осінньої природи, милуватися нею та висловлювати власні враження та судження щодо побаченого і почутого, тим самим збагачуючи словниковий запас слів. А от формувати навички дослідницької діяльності, класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті у нас поки що вдається гірше. Ми активно

формували здоров’язбережувальну компетентність. Проте висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з одноклассниками виходить не завжди.

    Щоб точно, конкретно і всебічно проаналізувати нашу роботу протягом тижня, скористаємося порівняльною таблицею з двох колонок. В одній будуть відображені очікувані результати навчання згідно з  Державним стандартом початкової загальної освіти, що відповідають меті та ідейним засадам цього документу й реалізують загальні та конкретні очікувані результати. В другій колонці подамо власні результати роботи (що вдалося, що не дуже, чого навчилися і т.д.)

 

 

                

 

 

 

 

Тематичний тиждень «Театр» у 1-А класі Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням

окремих предметів ім. А.Волошина

 

      Завданням тематичного тижня «Театр» є ознайомлення дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з театром, розвиток творчих здібностей та емоційної чутливості, збагачення активного мовлення учнів новими словами, творче опрацювання та інсценізація  казки.

       Працюючи над даною темою, першокласники зрозуміли, що театр – це дуже цікавий вид мистецтва, ознайомилися з театральними атрибутами, засвоїли правила поведінки в театрі, на виставі, під час репетиції. Учні  навчилися  створювати невеликі тексти-повідомлення інформаційного характеру (запрошення, афіша, оголошення), розрізняти позитивні й негативні емоції, виготовляти (за шаблоном) та оздоблювати маски та інші атрибути театрального мистецтва,  виконувати різні ролі,  розробляти правила та поводитися у театрі згідно з ними. На уроках школярі досліджували дивовижний світ театру, що стало основою виготовлення лепбука.

        Підсумовуючи проведену роботу, з впевненістю можна сказати, що проведення тематичних тижнів сприяє психологічному налаштуванню дітей до навчання, зацікавлює, об’єднує дітей, сприяє розвитку творчості і, що дуже важливо, створює позитивний настрій першокласників.

 

          

 

Пилипецький НВК І ступеня

 

Тема 10 тижня:Театр.

     На уроці української мови у нас була робота з дитячою книгою «Рукавичка».Після ознайомлення казки ми інсценізували її.

     На уроці математики я провела гру «Склади малюнок» для закріплення лічби в межах 10.

Під час цієї гри всі учні справилися із завданням.

   Під час проведення уроку « Я досліджую світ» було проведено гру «Посели тваринку за місцем проживання». І – варіант поселював домашні тварини, а ІІ – варіант поселював дикі тварини. Всі учні справилися із завданням.

     Під час проведення уроку «Технології» ми робили аплікацію ляльки,а також прикрашали горщики з квітами.

Моя пропозиція: зошити з предмету «Я досліджую світ» дуже складні.Є багато завдань,

на мою думку, не для 1 класу.

 

      

Творимо нове освітнє середовище

НЕГРОВЕЦЬКИЙ НВК І-ІІІ СТУПЕНІВ ІМЕНІ ВАСИЛЯ РОСОХИ

         

 

 

 

 

 

НИЖНЬОСТУДЕНІВСЬКИЙ  НВК  І-ІІ  СТУПЕНІВ 

 

 

 

ЛОПУШНЯНСЬКИЙ  НВК І-ІІ СТУПЕНІВ 

  

 

 

 

ВЕРХНЬОСТУДЕНІВСЬКИЙ НВК І-ІІ СТУПЕНІВ

 

    

 

МІЖГІРСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

 

      

 

РОЗТОКІВСЬКИЙ НВК І-ІІ СТУПЕНІВ 

   

 

 

 

СИНЕВИРСЬКА  ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

   

 

 

 

 

 

СТРИГАЛЬНЯНСЬКИЙ  НВК  І-ІІ СТУПЕНІВ