День рідної мови в Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

Рідна мова – це мова народу

    Рідна мова – це мова народу,  вона передає досвід пращурів для нащадків. Це – скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмочок надії.

    Упродовж  21 - 22 лютого 2019 року в Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ступенів організовано ряд заходів, приурочених  Міжнародному  дню рідної мови.

     Для учнів початкової  ланки  проведено  «Подорож у цікаву граматику»,  

мовну гру «У царстві рідної мови», оформлено  виставку сучасної  дитячої літератури.

   Серед учнів 4 - 6 класів  організовано та проведено конкурс  читців, де школярі  декламували  вірші  відомих  українських поетів про Україну,  про родину  та  українську  мову,  згадували  її  трагічну  долю, демонстрували красу і велич рідної мови та своє шанобливе ставлення до неї.

      Учням 7-их  класів продемонстровано презентацію «Ділова українська мова».

    Змістовним було свято рідної мови  «Українська мова – Божа благодать», у якому брали участь учні 5-9 класів.  Увесь захід  був  пронизаний  українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

    Цікаво висловлювали свої думки, відстоювали власну позицію  старшокласники під час дискусії  «Чи досить нам, українцям, однієї мови для спілкування у своїй державі?» 

   У бібліотеці школи обладнано  книжкові виставки,  книжкові полиці на теми: «Мов джерельна вода, рідна мова моя!», «Мова калинова – диво барвінкове», «Час читати  рідною українською!», «Мови велич та краса»,   «Нам  українською  судилось  говорити», «Шануй  рідну мову» та інші, при перегляді яких можна було  ознайомитися  з  історією походження української мови, з народною мудрістю в українському слові, з славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками української мови.