Настановча сесія МАН

Юні науковці розпочали свою роботу…

        На базі Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулася настановча сесія Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України на тему «Удосконалення діяльності Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення МАН України в контексті сучасних освітніх реформ».

        Робота сесії розпочалася з вітального слова Наталії Чепари, завідуючої РМК, яка користуючись нагодою, адресувала слова вдячності та найтепліші побажання всім учасникам настановчої сесії за проявлений інтерес до написання науково-дослідницьких робіт і з нагоди початку роботи Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення МАН в 2017-2018 н. р., а всім вчителям та керівникам наукових робіт побажала завзяття та здобутків в цьому навчальному році.

        Марина Мазур, завідувач відділу організаційно-масової роботи РЦПО говорила про підсумки роботи та аналіз діяльності Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук за 2016-2017 н. р. «Так, у 2016-2017 навчальному році на районний етап було подано 23 роботи учнів 9-11 класів та 19 робіт учнів 7-8 класів з 17 навчальних закладів району. На основі спільного рішення оргкомітету і журі І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт було визначено 15 переможців у 15 секціях, які представляли наш район на обласному етапі. ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт передбачає виконання письмових конкурсних завдань, заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт та публічний захист на відповідних кафедрах ДВНЗ «УжНУ» та в ЗОЦНТТУМ. Цей етап відбувався протягом чотирьох заїздів, з 27 січня по 17 лютого 2017 р. За підсумками другого етапу ми отримали сім призових місць (одне перше, три другі та три треті)», - такими були основні тези її доповіді. За допомогою постерів та буклетів учні ознайомилися з переліком відділень та секцій, які діють в системі МАН. Марина Михайлівна звернулася до юних науковців з необхідності неухильного дотримання основних вимог до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт; назвала основні складові документації І (районного) етапу конкурсу-захисту (тези, науково-дослідницька робота, заявка, рецензія та відгук).

       В свою чергу, щодо проблематики вибору тем науково-дослідницьких робіт та специфіки  їх захисту, виступили наукові керівники учнівських робіт – Світлана Живчин, вчитель біології Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина; Наталія Куруц, вчитель української мови та літератури Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина; Віталія Сопко, вчитель основ економіки Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; Оксана Козіцька, вчитель математики Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

        Основні меседжі виступів успішних наукових керівників робіт можна звести до наступного: «Як бачимо, учням цікаво займатися дослідницькою діяльністю тому, що це розкриває перед ними можливості аналізувати та порівнювати дані з різних джерел, працювати з бібліографією, робити висновки, тези, реферувати прочитане, вести дискусії, відстоювати свою точку зору тощо». 

        Після цього учні - дійсні члени МАН, призери обласного етапу конкурсу-захисту (Наталія Пойда, учениця 11 класу Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина; Ольга Чолинець, учениця 10 класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; Яна Вегеш, учениця 11 класу Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина; Юлія Лучинець, учениця 10 класу Торуньської ЗОШ І-ІІІ ст.) поділилися з присутніми своїм досвідом.