Настановча сесія Міжгірської філії Малої академії наук

Шлях до науки – крок у майбутнє…

        12 листопада 2019 року на базі Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 з метою творчого, інтелектуального розвитку дітей, виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді району, залучення її до науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької роботи відбулася настановча сесія Міжгірської філії Малої академії наук та засідання круглого столу з дійсними членами Малої академії наук України на тему «Роль Малої академії наук у розвитку творчої особистості учнів».

      З вітальним словом та настановами до юних науковців звернулася завідувач РМК відділу освіти Міжгірської РДА Чепара Н.М. «Значущим напрямком роботи з обдарованою молоддю є Мала академія наук України. Це ціла освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку, професійного самовизначення, стимулює їх до самореалізації» − зауважила Наталія Михайлівна.

       Участь у роботі настановчої сесії учні-члени МАН та учні із закладів загальної середньої освіти нашого району, які виявили бажання в цьому навчальному році брати участь у конкурсі-захисті.

         Мазур М.М., завідувач відділу організаційно-масової роботи РЦПО говорила про підсумки роботи та аналіз діяльності Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук за 2018 − 2019 н. р., яка зупинилася на таких моментах: «На основі спільного рішення оргкомітету і журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт учнів-членів Малої академії наук України визначено переможців у 28 секціях.  Переможцями і призерами І етапу конкурсу-захисту у цьому році стали 78,82 % учасників (67 учнів). За підсумками ІІ (обласного) етапу у 2018-2019 н. р. ми отримали 18 (чотири перші, шість других та вісім третіх) призових місць. За кількістю призерів ІІ (обласного) етапу у 2018 – 2019 навчальному році Міжгірська філія знаходиться на 6 позиції серед 23 філій Закарпатського територіального відділення МАН».

       В свою чергу, щодо проблематики вибору тем науково-дослідницьких робіт у секції «Українська література» настанови юним науковцям подала вчитель української мови та літератури Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Фіцай Є.Т.

       Про специфіку  захисту науково-дослідницьких робіт, виступили призери та учасники обласного етапу конкурсу-захисту, обмінявшись власним досвідом з присутніми. До виступів були запрошені учні – учасники фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2018 – 2019 н. р.:

  • Юртин Ангеліна, учениця 11 класу Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, учасник секції «Географія та ландшафтознавство» (науковий керівник Бундзяк Т.П)
  • Дунаєва Ірина, учениця 11 класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учасник секції «Російська мова» (науковий керівник Дуда В.Ф.)
  • Чумак Євгенія, учениця 11 класу Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, учасник секції «Зарубіжна література» (науковий керівник Котурбаш Г.А.)

       Під час виступів учні-члени МАН з присутніми ділилися своїми науковими доробками, дискутували з присутніми та давали поради щодо захисту, акцентували увагу на основних недоліках при цьому.

Також виступали учні – призери обласного етапу конкурсу-захисту:

  • Кіс Євгенія, учениця 11 класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, призер обласного етапу (ІІ місце) у секції «Українська література» (науковий керівник Фіцай Є.Т.)
  • Юртин Ангеліна, учениця 11 класу Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, призер обласного етапу (ІІІ місце) у секції «Німецька мова» (науковий керівник Бабич Г.М.)

        Основні меседжі виступів успішних учнів можна звести до наступного: «Як бачимо, їм цікаво займатися дослідницькою діяльністю тому, що це розкриває перед ними можливості аналізувати та порівнювати дані з різних джерел, працювати з бібліографією, робити висновки, тези, реферувати прочитане, вести дискусії, відстоювати свою точку зору тощо».        

        Насамкінець, бажаємо всім юним науковцям нових актуальних тем, грандіозних експериментів, ораторських здібностей, нових ідей, успіхів, натхнення і терпіння.