Організація роботи у закладах освіти з питань протидії домашньому насильству та булінгу

13 лютого 2019 року на базі Міжгірської СЗОШ  ім.А.Волошина І-ІІІ ст.з поглибленим вивченням окремих предметів було проведено нараду на тему «Організація роботи у закладах освіти з питань протидії домашньому насильству та булінгу». На нараді були присутні психологи, соціальні педагоги освітніх закладів району, начальник відділу у справах сім’ї та молоді  Горова Т.Ф., начальник служби у справах дітей Томаш А.В.,завідувач РМК відділу освіти Чепара Н.М. та методисти відділу освіти  Рябець Т.М та Магдич М.І., директор ІРЦ Пряха О. В.

    На нараді було складено подальший план дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу у дитячому середовищі, обговорено зміни до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) та організацію роботи практичного психолога та соціального педагога з постраждалими дітьми.

   Горова Т.Ф. навела дані статистики щодо кількості дітей, які потерпають від фізичного чи морального насильства, звернула увагу на провідну роль педагогів, шкільних психологів та соціальних педагогів у боротьбі з проявами насильства і наголосила, що тільки спільними зусиллями можна подолати ці негативні явища.

    Томаш А.В. детальніше розповів про новий закон, спрямований на протидію булінгу, що був ухвалений Верховною Радою 17 грудня 2018 року та шляхи і способи розв’язання цієї проблеми.

   Пряха О.В. рекомендувала практичним психологам та соціальним педагогам  проводити роботу щодо запобігання булінгу в закладах загальної середньої освіти.

   Профілактика насильства, зокрема булінгу – це одне з головних завдань роботи шкільного психолога. Психологи обговорили  подальші першочергові кроки, насамперед роботу з батьками.