Робоча нарада медичних сестер щодо профілактики захворюваності на кір

    07.05.2019 р. на базі центральної районної лікарні відбулася  нарада з  медичними  сестрами закладів загальної середньої освіти та ЗПСМ Міжгірщини.  Заступник головного лікаря  КНП ЦПМСД  Поп Л.І. зупинилася на  питанні вакцинації дітей  проти кору.

      Поп Л. І. наголосила, що на Міжгірщині рівень охоплення плановою вакциною  є досить низьким, попри те, що кір – одне з найбільш заразних захворювань і захистити дитину від цієї хвороби може лише вакцинація. У 2019 році МОЗ України ініціював надзвичайні заходи для захисту від кору задля підвищення рівня охоплення щепленнями. Міністерство охорони здоров'я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень.

    На жаль, батьки часто необґрунтовано відмовляються від вакцинації. Впродовж останніх років значно побільшало батьків, які побоюються, а то й відмовляються робити будь-які щеплення своїм дітям, а тому медсестри закладів загальної середньої освіти та загальної практики  сімейної медицини повинні доносити до батьків інформацію про необхідність щеплень та визначити кількість дітей, які підлягають охопленню щепленням проти кору у  навчальних закладах.