Шевченківський тиждень в Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ст. №1

З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, сприяння усвідомлення учнями великого внеску Кобзаря у розвиток мистецтва України з 6 по 10 березня у Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 був проведений Шевченківський тиждень.

Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Розпочався тиждень виставкою «Уклін тобі, Тарасе!», яку організувала і підготувала з учнями 5-го класу бібліотекар Фляшко В.Ф.  Традиційно була представлена виставка ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, приуроченна 203-й річниці від дня його народження. На урочистій лінійці «Тобі, Тарасе, шану складаємо» було оголошено про відкриття Шевченківського тижня та ознайомлено з планом заходів. Класними керівниками 1-11 класів були проведені виховні години «Ми чуємо тебе, Кобзарю».

У вівторок, 7  березня було проведено конкурс стіннівок «І мене в сім’ї великій…», для учнів  6-го та 7-го класів.

У четвер, 9 березня біля пам’ятника  Т. Г. Шевченку відбулася урочистість з нагоди відзначення 203-ої річниці  з Дня народження великого українського поета.  На мітингу  були присутні представники відділу освіти Міжгірської РДА, районної  та селищної ради, відділу культури, інших установ і  педагоги школи.   Учасники  поклали квіти, а представники культури, музичної школи та школярі  Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 виконували  музичні композиції і читали твори Т.Г. Шевченка.

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на конкурсі  декламаторів поезій Т.Шевченка «Поезії Т.Г.Шевченка торкнулися моєї душі», який відбувся 9 березня.У конкурсі взяли участь учні 2–4-х класів. Школярі  передали глибину Шевченкового слова, артистично і пристрасно відобразили настрої ліричних героїв.

 Завершився Шевченківський тиждень яскравою літературно-театралізованою композицією «Шляхами  Кобзаря!», яку підготувала  вчитель та класний керівник 8-В класу – Марчук Алла Станіславівна. На заході звучали пісні на слова поета, школярі інсценізували уривки з його життя та  поем, декламували вірші.  Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали  акторські здібності,  добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка розігруючи уривки із поем Шевченка. Мета цього заходу  – показати Кобзаря не тільки як борця за волю, а як звичайну людину, яка мріяла про  особисте щастя та сім’ю.

Шевченківський тиждень в Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  пройшов на високому рівні. Усі заплановані заходи було проведено вчасно і результативно.

Творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».