Співпраця закладів загальної середньої освіти з ювенальною поліцією району

      Відповідно до плану заходів реалізації Стратегії розвитку органів системи Міністерства внутрішній справ на  період  до 2020 року, яким передбачається проведення ряду заходів зі створення безпечного середовища для дітей, у Міжгірському районі налагоджено співпрацю поліції та закладів загальної середньої освіти. Педагоги, спільно з працівниками органів системи МВС, проводять заняття зі школярами з питань протидії злочинам і правопорушенням та безпеки життєдіяльності людини.

      Працівники поліції Міжгірського району провели з учнями Торунської загальноосвітньої школи та Лопушнянського навчально-виховного комплексу виховну бесіду на тему «Безпека дорожнього руху – це життя». Вони нагадали присутнім основні правила безпечного руху пішоходів, пояснили важливість використання світловідбиваючих жилетів та  розповіли з якого віку школярі можуть бути учасниками дорожнього руху у ролі велосипедистів чи водіїв інших транспортних засобів.

       Урок на тему «Безпека руху – це життя» пройшов у дружній атмосфері, учні брали активну участь в обговоренні теми та запросили працівників МВС на ще одну зустріч.

       26.11.2019 року у Міжгірському відділенні поліції пройшов день відкритих  дверей.

     Працівники правоохоронних органів  запросили до себе школярів 10-11 класів Міжгірської ЗОШ №1, Голятинської, Колочавської ЗОШ №1 та Колочавської гімназії, щоб ближче познайомити учнів зі складною, проте необхідною професією поліціянта. Старшокласники побачили як функціонує відділення поліції та познайомилися з роботою різних  секторів.

     Старший слідчий  Віталій Іванко та старший інспектор–криміналіст Вадим Буртин розповіли про порядок досудового розслідування та особливості  допиту неповнолітніх, які можуть підозрюватися у вчиненні протиправних дій. Інспектор сектору превенції Оксана Сідей розповіла школярам про види відповідальності неповнолітніх, з якого віку настає адміністративна та кримінальна відповідальність, а також  яких правил слід дотримуватися, щоб не стати жертвою нещасного випадку чи злочину. Окрім цього, учням нагадали, що Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений статтею 173-4 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу або громадські роботи Під час екскурсії інспектор сектору моніторингу Михайло Ньорба розповів про спеціальні засоби та зброю, яка використовується правоохоронцями під час виконання службових обов’язків.

    На завершення інспектор сектору кадрового забезпечення Марія Ньорба розповіла учням про специфіку та умови праці поліціянтів, процес відбору кандидатів на службу в поліцію та умови вступу до вищих навчальних закладів УМВС .

    Наостанок вчителі та учні подякували працівникам поліції за цікаву зустріч та зробили кілька світлин на згадку.