ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ВІДДІЛУ ОСВІТИ

26 грудня 2018 року відбулося засідання  колегії  відділу освіти  районної державної адміністрації. На порядок денний виносилися  наступні питання:

1. Про роботу відділу освіти Міжгірської райдержадміністрації, закладів загальної середньої, позашкільної освіти з реалізації Програми «Обдаровані діти».

2.  Про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 27.12.2017 р. № 4/1 «Про стан забезпечення мережевої взаємодії учасників навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах розвитку єдиного інформаційного освітнього простору системи освіти Міжгірського району».

        В інформації  з висвітлення першого питання Наталія Чепара, завідувач районного методичного кабінету, зупинилася на прийнятті  в районі Програми з обдарованими дітьми, розробленої з метою створення в закладах освіти пошуку, розвитку й педагогічної підтримки талановитих дітей, стимулювання їх творчого самовдосконалення, соціалізації та самореалізації в сучасному суспільстві.  Зазначила, що  в 2018/2019 навчальному році школярі району брали участь у ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студенської молоді  імені Тараса Шевченка, Всеукраїнському конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика,  конкурсі малюнка, вірша «Лист солдату», «Лист до матері», ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів. 

        На належному рівні проведено районний тур Всеукраїнських учнівських олімпіад, у якому брало  участь 1012  учнів 6-11 класів. З них  дипломами  І ступеня  нагороджено 61 учня, ІІ ступеня – 106 учнів, ІІІ ступеня – 155  учнів.

       Про  хід виконання рішення колегії відділу освіти від 27.12.2017 р № 4/1 «Про стан забезпечення мережевої  взаємодії учасників навчально-виховного процесу  в закладах  загальної середньої освіти в  умовах розвитку єдиного  інформаційного освітнього  простору системи освіти  Міжгірського району»  виступила Ольга Томинець, яка проаналізувала питання функціонування та розвитку  веб-сайтів закладів загальної середньої освіти району. Зазначила, що якість функціонування шкільного сайту, як складової інформаційного освітнього простору   впливає  на громадську думку про роботу закладу освіти,  педагогічного колективу, є інструментом навчальної та позаурочної діяльності, своєрідним джерелом публічної інформації. 

      Ольга Михайлівна  зазначила, що з метою належного ведення веб-сайтів необхідно провести аналіз розміщеної інформації; систематично інформувати учасників освітнього процесу про діяльність закладу загальної середньої освіти; здійснювати обмін педагогічним досвідом та ділитися досягненнями педагогічного, учнівського колективів; створювати умови для мережевої взаємодії всіх учасників освітнього процесу: педагогів, учнів, батьків, випускників, громадських організацій та зацікавлених осіб; створювати  умови мережевої взаємодії школи з іншими установами; підвищувати роль інформатизації освіти.

        Начальник відділу освіти  наголосила, що робота педагогічного працівника відображається в знаннях його учнів.

        Надія Степанівна ознайомила  присутніх зі створенням умов для надання якісних освітніх послуг у перших класах Нової української школи.

     Підбито  підсумки року, що минає, але освітня галузь, як відомо, працює не за календарним роком, тож попереду багато завдань, що постають перед освітою, педагогами та учнями.