Засідання МАН

З метою творчого, інтелектуального розвитку дітей, виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді району, залучення їх до науково-дослідницької та експериментальної роботи 11 січня 2019 року на базі Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів (далі – Конкурс-захист) Міжгірської районної філії Закарпатського територіального відділення МАН України.

     Конкурс-захист проводився в два тури (очно-заочний тур серед учнів 9-11 класів та заочний тур серед учнів 7-8 класів).  

    Організаційний, науково-теоретичний та методичний рівні проведення конкурсу відповідали вимогам Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

      До роботи у складі журі були залучені методисти РМК відділу освіти, кращі  вчителі району, які мають педагогічне звання «Старший вчитель», «Вчитель-методист».

Під час проведення публічного захисту I етапу конкурсу  працювали  відділення за такими напрямками:  

-         відділення математики; фізики і астрономії; економіки; комп’ютерних і технічних наук;

-         відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секції «Українська мова», «Журналістика» та «Педагогіка»;

-         відділення мовознавства (секції російської, англійської, німецької мов та зарубіжної літератури);

-         відділення хімії та біології; екології та аграрних наук;

-         відділення історії; наук про Землю; філософії та суспільствознавства.

       Під час конкурсу проводилось заочне оцінювання та захист науково-дослідницьких робіт. У першу чергу враховувалась актуальність та новизна наукової теми, оригінальність підходу до її розкриття, практичне значення, дотримання відповідних  вимог щодо оформлення та представлення науково-дослідницьких робіт.

      Журі оцінювало  також вміння конкурсантів вести дискусію і давати аргументовані відповіді на поставлені запитання, відстоювати  власну точку зору.